Wakacje w Ognisku                                                                                               Galeria zdjęć
Stacjonarnie placówka objęła opieką w pierwszych dwóch tygodniach wakacji 30 dzieci, a w trzech kolejnych, po powrocie grupy kolonijnej, przebywało w Ognisku średnio 60 dzieci w 4 grupach wiekowych. Dzieci każdy dzień rozpoczynały od gimnastyki i śniadania. Potem każda z grup brała udział w atrakcji dnia:

Czytaj więcej: Wakacje w Ognisku 2019

W dniach 25.06 - 04.07.2019 odbyły się kolonie letnie dla 45 dzieci z Ogniska w Białym Dunajcu. Podziwialiśmy panoramę gór z Polany Rusinowej, Gubałówki i Doliny Kościeliskiej. Starsza grupa przeszła Jaskinię Mroźną. Korzystaliśmy też z kąpieli w basenach termalnych w Szaflarach i Chochołowie. Byliśmy też w prawdziwej Bacówce i widzieliśmy jak powstają oscypki. Spotkania formacyjne oparte były o treści filmów " Księga ksiąg", a przybliżał nam je Ojciec Daniel - franciszkanin, na codziennych Mszach Świętych.

Galeria zdjęć.

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w Ognisku i Przedszkolu Dzień Sportu. W części artystycznej zaprezentowano dla dzieci:

  • pokaz choreografii - mix tańców towarzyskich latynoamerykańskich - Nauczycielki z przedszkola
  • układ gimnastyczno - akrobatyczny - Tatusiowie
  • układ taneczny z elementami ćwiczeń z taśmami fitness - Dziewczynki z Ogniska                                               Galeria zdjęć
  • układ step - aerobic - Nauczycielki z przedszkola
  • żonglerka piłką nożną - Trenerzy sportu z placówki
  • cheerleading - Mamusie.

Po wspaniałych pokazach dzieci udały się do wyznaczonych stanowisk sportowych i pięknie brały udział w przygotowanych konkurencjach. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy i prezent - kolorowa piłka oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy s. Magdalenie i Sportowym Rodzicom za świetnie przygotowany dla nas czas radości i zabawy.

 

SZYBKI KONTAKT

Ognisko Wychowawcze

ul. Kościuszki 36,
25-316 Kielce

tel. 41 34-423-38