1,5%

PODARUJ NA NASZE OGNISKO 1,5% podatku

KRS: 0000564708

Cel szczegółowy: 000126

Zbieramy środki przez Fundację Sensoria

W celu szczegółowym wpisujemy tylko liczbę 000126

która jest indywidualnym numerem nadanym Ognisku Wychowawczemu

Proszę nie dopisywać nazwy placówki

22 maja w środę z okazji zbliżającego się Dnia Mamy i Taty jak co roku w Ognisku zorganizowany był piknik rodzinny. Tego dnia dzieciaki przyszły odświętnie ubrane i nie mogły doczekać się kiedy będą mogły zaprezentować przedstawienie, które w sekrecie przed rodzicami przygotowywaliśmy od miesiąca. Zaczęliśmy od sali teatralnej tego dnia pięknie przystrojonej, która była wypełniona po brzegi rodzicami, rodzeństwem i bliskimi naszych dzieciaków. Przedstawienie pod tytułem ,,Jak to tata poznał mamę..." opowiadało o tym jak rodzice poznają się na dyskotece, zakochują się w sobie, później są zaręczyny, ślub i narodziny dziecka. Gra aktorska dzieciaków była fenomenalna. Przedstawienie wywołało w rodzicach salwy śmiechu i miłe wspomnienia. Publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami i prośba o bis. Dzieciaki złożyły rodzicom życzenia i wręczyły małe upominki wykonane własnoręcznie. Siostra dyrektor podziękowała młodym aktorom za występ a rodzicom za obecność. Po tak wielkich emocjach i wzruszeniach przenieśliśmy się wszyscy na plac zabaw, aby na świeżym powietrzu porozmawiać, ucieszyć się sobą i wymienić doświadczeniami. Czekały tam na nas już wcześniej przygotowany griil i słodkie pyszności, pączki, ciasteczka itp. Dla każdego coś dobrego. To dobry czas dla nas wychowawców, rodziców i dzieciaków, gdyż tego dnia możemy przebywać razem i cieszyć się sobą w spokojnej pełnej życzliwości atmosferze
 
 

19 maja (niedziela) w ramach świętokrzyskich Dni Profilaktyki dzieci z Ogniska wzięły udział w Festynie Rodzinnym pod patronatem prezydenta miasta Kielce. Festyn był w godzinach 12.00- 17.00 w Parku Miejskim. W programie była prezentacja świetlic środowiskowych oraz organizacji i instytucji działających na rzecz mieszkańców Kielc, konkurs profilaktyczny z nagrodami dla najmłodszych. Występy zespołów muzycznych i tanecznych, pokaz fitness latino dance, rękodzieło, gry i zabawy dla dzieci. Była też możliwość porozmawiania ze specjalistami. Dzieciaki z Ogniska chętnie włączyły się w tą inicjatywę. Klasa pierwsza zadeklamowała wiersz pod tytułem ,,Sum" Jana Brzechwy a klasa czwarta zaprezentowała układ taneczny do piosenki Cleo i Dawida Kwiatkowskiego "Bratnie dusze". Występ bardzo wszystkim się podobał.

 

 

W dniach 14,15 i 16 maja były egzaminy ósmych klas. Nasze dzieciaki nie miały w szkole lekcji i postanowiliśmy wykorzystać ten czas na ciekawe wyjścia rekreacyjne.
 
14 maja byliśmy w Parku Trampolin Happy Jumper. To super atrakcja dla dzieci. Zabawa w parku trampolin daje dzieciom możliwość poznania nowych przyjaciół z różnych środowisk. To doskonały trening, który rozwija kondycje i umiejętności motoryczne dzieciaków. Pod czujnym okiem instruktorów i wychowawców dzieciaki mogły korzystać z najróżniejszych atrakcji takich jak: małpi gaj, strefa akrobatyczna z airtrackami, strefa parkour, ekstremalne zjeżdżalnie, tyrolka, zjazd pontonowy, wieża skoków na poduchę powietrzną, tor przeszkód. Mogły też zagrać na boisku w piłkę nożną i koszykówkę. To był dzień pełen wrażeń i emocji.
 
15 maja pojechaliśmy autokarem do Parku Wodnego Perła w Nowinach. To miejsce bardzo lubiane przez dzieciaki. Przed pływaniem oczywiście była solidna rozgrzewka, aby przygotować organizm do zwiększonego wysiłku fizycznego. Pływanie wpływa na prawie każda płaszczyznę życia dziecka, kształtuje w nim pozytywne cechy oraz buduje jego odporność i układ mięśniowy. Po tak dużym wysiłku obiad przygotowany przez panie w kuchni smakuje zupełnie inaczej i znika błyskawicznie.
 
16 maja ruszyliśmy spacerowym tempem do Kina Helios w Galerii Echo na film pod tytułem Kung Fu Panda 4. Głównym bohaterem jest panda o imieniu Po-legendarny wojownik. Główny bohater powoli odkrywa, że przyjaciół można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i każdy jeśli tylko chce może się zmienić na lepsze. Dzieciaki z kina wyszły z pozytywną energią
 
To były bardzo intensywne dni dla nas wszystkich. Pogoda dopisywała i humory również, uśmiech nie schodził z twarzy dzieciaków.
 

SZYBKI KONTAKT

Ognisko Wychowawcze

ul. Kościuszki 36,
25-316 Kielce

tel. 505013571