„W Krajnie jest fajnie”, dlatego 25 maja pojechaliśmy  autokarem do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Na sam początek przeszliśmy z przewodnikiem Aleją Miniatur. Znajduje się tam ponad 60 miniatur z całego świata wykonanych w skali 1:25 umieszczonych na zboczu góry. Sercem całego kompleksu jest watykańska bazylika z Placem Świętego Piotra. Widzieliśmy też Koloseum, można było wrzucić monetę do fontanny Di Trewi, aby jak głosi legenda, zapewnić sobie powrót do Wiecznego Miasta. Z Włoch przenieśliśmy się w czasie do Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć Bały Dom, modele Word Trade Center, jak zapewniał nas przewodnik jedyne w Europie. Ze Stanów przenieśliśmy się do Australii, aby zobaczyć słynną Operę w Sydney.  Zbliżając się do szczytu wzgórza mogliśmy zobaczyć katedrę Matki Bożej z Aparecidy w Brasilii, a na samym szczycie mogliśmy odkryć skarby starożytnego Egiptu, świątynię Ramzesa II i pilnowaną przez Sfinksa piramidę Cheopsa. Na samym szczycie znajduje się Taras widokowy, dzięki któremu mogliśmy objąć spojrzenie cały miniaturowy świat. Po tak dużej dawce wiedzy trzeba było rozładować trochę energii, dlatego też udaliśmy się do Lunaparku. A tam już czekały na nas mega dmuchańce, eurobungee, skuterki, crazy yacht, autodrom czy stacja kosmiczna. Atrakcjom nie było końca. W czasie przerwy oczywiście zjedliśmy pyszny obiad. Nie obyło się też bez zakupu pamiątek. Tak zaopatrzeni i zmęczeni wróciliśmy Autokarem do Ogniska, gdzie już czekali na nas rodzice. Dzieciaki jednomyślnie orzekły, że był to wspaniały dzień.

 

23 maja pojechaliśmy autokarem do Kompleksu Świętokrzyska Polana oddalonego zaledwie kilkanaście kilometrów od Kielc. Dzieciaki miały okazję wziąć udział w wystawie entomologicznej Fascynujący Świat Owadów. Dowiedzieliśmy się, że w zbiorach entomologicznych, prócz wypreparowanych owadów, nie brakuje żywych zwierząt umieszczonych w specjalnie do tego przygotowanych terrariach. Wychowankowie mogli zobaczyć najpiękniejsze i najdziwniejsze motyle, chrząszcze, ważki, modliszki i karaczany. Towarzyszył nam oczywiście przewodnik - pani w bardzo interesujący i ciekawy sposób opowiadała o owadach. Okazało się, że niektóre dzieci pokonały swój lęk i niechęć do owadów biorąc je na ręce. Było to bardzo ciekawe spotkanie, które pozwoliło nie tylko dzieciom, ale również i nam wychowawcom przełamać stereotypowe myślenie o owadach. Wzięliśmy też udział w warsztatach plastycznych, gdzie każde dziecko robiło swój podwodny świat. A na sam koniec, dzięki uprzejmości właścicieli obiektu dzieci mogły w sposób pozytywny wyładować swoją energię na ogromnych dmuchańcach. Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy to ciekawe miejsce.

 

W poniedziałek 22 maja 2023 roku w naszym Ognisku mieliśmy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty.  Jak co roku to święto rodziców jest jednym z najważniejszych i najmilszych uroczystości. W tym roku piknik zorganizowaliśmy na naszym placu zabaw w plenerze. Na sam początek spotkaliśmy się wszyscy w sali teatralnej, gdzie dzieci z pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej klasy zaprezentowały program artystyczny pod tytułem ,,Zamiana’’. Dzieci zaśpiewały  niezwykle wzruszającą piosenkę ,,Cudownych Rodziców mam’’ i na krótką chwilę zamieniły się rolami - stali się rodzicami. Zwieńczeniem występu była piosenka Natalii Niemen ,,Jestem mamą - to moja kariera’’. Wzruszenie na twarzy rodziców i ukradkiem ocierane  łzy w oczach były dowodem, że występ bardzo się spodobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia.

Po raz kolejny okazało się, że nasze dzieci posiadają niezwykłe talenty aktorskie.

Pogoda tego dnia dopisała, świeciło piękne słońce, dlatego też po skończonym występie wszyscy przenieśliśmy się na plac zabaw (tego dnia pięknie udekorowany kolorowymi balonami), gdzie czekały już na nas pyszne kiełbaski i pieczone ziemniaki. Oczywiście były tez słodkości: pączki i ciasteczka z jabłkiem.

Rodzice tego dnia przybyli licznie, jak również rodzeństwo naszych dzieci. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak bardzo ważna jest nie tylko sama obecność rodzica, ale również jego zainteresowanie i autentyczne zaangażowanie w spędzanie czasu z dzieckiem. Wspólne przebywanie i zabawa daje poczucie wspólnoty i przynależności.

 

Film z występu dostępny jest pod poniższym linkiem

https://youtu.be/zKnM-6B2g68

SZYBKI KONTAKT

Ognisko Wychowawcze

ul. Kościuszki 36,
25-316 Kielce

tel. 41 34-423-38