1,5%

PODARUJ NA NASZE OGNISKO 1,5% podatku

KRS: 0000564708

Cel szczegółowy: 000126

Zbieramy środki przez Fundację Sensoria

W celu szczegółowym wpisujemy tylko liczbę 000126

która jest indywidualnym numerem nadanym Ognisku Wychowawczemu

Proszę nie dopisywać nazwy placówki

Karnawał to czas zabawy i świętowania nie tylko dla dorosłych. Bal karnawały jest atrakcją lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.  Tak też było u nas w Ognisku, w dniu 30 stycznia /wtorek/ 2024 roku gdzie od samego rana dzieciaki miały szampańskie humory. Na pięknie udekorowanym korytarzu zaczęły od samego rana pojawiać się kolorowe postacie z bajek, baśni, filmów i gier. A więc był Pan Kleks, wróżka Zębuszka, Królewna Śnieżka, Roszpunka, Biedronka Miraculum, Barbi, Hermiona, Mim, Lucky Luke żołnierze, Żółwie Ninja… Nie zabrakło piłkarzy takich jak Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Dawid Willa, ale również kibiców i piłkarzy Korony Kielce.

Na początek odbyła się krótka pogadanka o karnawałowych zwyczajach w Polsce i na świecie. Dzieciaki dowiedziały się o charakterystycznych dla danego kraju zwyczajach i maskaradach.

Następnie dzieciaki bawiły się biorąc udział w wesołych, tanecznych i sprawnościowych konkursach. Podczas przerwy był oczywiście słodki poczęstunek – pączki. Po przerwie powróciliśmy do naszej zabawy. Dzieciaki świetnie bawiły się prezentując energetyczne tańce grupowe i indywidualne.

Podczas balu wychowawcy dbali o to aby robić zdjęcia, będą one przypominały dzieciom miło spędzony czas. Wszyscy bawili się wesoło u uśmiech nie znikał z twarzy pomimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie razem czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy dzieciom i rodzicom w przygotowanie ciekawych i pomysłowych balowych strojów.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są pod adresem https://ognisko.szarytkikielce.pl/galeria-zdjec/galeria-2023-2024.html

 

 

W poniedziałek 22 stycznia 2024r. dzieci z Ogniska wzięły udział w interesującej akcji czytelniczej: Poczytaj mi starszy kolego, koleżanko…

Tego dnia naszą Placówkę odwiedziła pani Bibliotekarka wraz z reprezentacją uczniów /drugiej i czwartej klasy/ z Katolickiej Szkoły Podstawowej imienia Świętego Stanisława Kostki w Kielcach.

 Wszyscy spotkaliśmy się na Sali Teatralnej wraz z grupami pięciolatków i sześciolatków z naszego przedszkola.

Dowiedzieliśmy się o misji i celach Szkoły a także poznaliśmy motto szkoły, którym są słowa Patrona Szkoły  ,,Do wyższych rzeczy jestem stworzony’’.

 Tematem głównym było czytelnictwo dzieci i młodzieży -  jak bardzo ważne i pożytecznie  jest czytanie książek. Dzieciaki dowiedziały się, że książki nie tylko uczą nas nowych słów i terminów, ale także pobudzają wyobraźnię, dostarczają wiedzy i uczą praktycznych umiejętności. Zachęcała, aby w domu tworzyć własne małe biblioteczki i często odwiedzać czytelnie w szkole.

Nasi gości  z książki pod tytułem ,,O stworzeniu świata…’’ przeczytały nam opowiadanie biblijne o Arce Noego. Dzieciaki z wielkim skupieniem i zainteresowaniem wysłuchały swoich rówieśników.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i jak zapewniły nas dzieci z pewnością teraz częściej będą odwiedzały Bibliotekę i czytały więcej książek.

 

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są pod adresem https://ognisko.szarytkikielce.pl/galeria-zdjec/galeria-2023-2024.html

 

 

Tradycją w naszym Ognisku stało się zwiedzanie szopek bożonarodzeniowych. Nie inaczej było w końcówce roku 2023, kiedy to 29 grudnia w piątek, przed południem pielgrzymowaliśmy do pobliskich kościołów, aby pomodlić się przy żłóbku i zobaczyć wystroje tegorocznych szopek. Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, później udaliśmy się do Kościoła Świętej Trójcy przy Wyższym Seminarium aby następnie przejść do parafii Świętego Franciszka z Asyżu. Dzieci mogły poznać tradycje budowania szopek Bożonarodzeniowych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. Dowiedziały się też, ze tradycja budowania szopek sięga średniowiecza. Jako pierwszy zorganizował ją 24 grudnia 1223 r. ś Franciszek z Asyżu. Wkrótce tradycja ta rozpowszechniła się po całej Europie.

 

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są pod adresem https://ognisko.szarytkikielce.pl/galeria-zdjec/galeria-2023-2024.html

 

SZYBKI KONTAKT

Ognisko Wychowawcze

ul. Kościuszki 36,
25-316 Kielce

tel. 505013571