1,5%

PODARUJ NA NASZE OGNISKO 1,5% podatku

KRS: 0000564708

Cel szczegółowy: 000126

Zbieramy środki przez Fundację Sensoria

W celu szczegółowym wpisujemy tylko liczbę 000126

która jest indywidualnym numerem nadanym Ognisku Wychowawczemu

Proszę nie dopisywać nazwy placówki

10 lipca 2023r. Dzień podróżnika

W tym dniu wyruszyliśmy w podróż po różnych zakątkach Europy jak i reszty świata. Udaliśmy się między innymi do Francji, gdzie spróbowaliśmy zbudować najsłynniejszą wieżę świata z jednorazowych kubeczków - za każdym razem z większej ich ilości. Dowiedzieliśmy się także, jak w tym języku brzmi słowo „ja” i każde dziecko które twierdząco odpowiadało na zadane pytanie głośno odpowiedziało „mua”, co wywołało salwę śmiechu. W dalszej części podróży udaliśmy się na Wyspy Brytyjskie i Irlandię, gdzie próbowaliśmy odtańczyć tradycyjnej irlandzki taniec oraz stworzyliśmy własną „Księgę Ogniskowych Rekordów Guinnessa”, gdzie dzieci mogły się zmierzyć w takich konkurencjach jak: najdalszy skok/ najwięcej odbić lotką/ najdłuższy czas mrugania/ najśmieszniejszy śmiech/ najdłuższe imię i wiele innych… Podczas animacji poznaliśmy tradycyjną zabawę angielskich dzieci: „What’s the time Mr. Wolf?” oraz nauczyliśmy się śpiewać piosenkę o psie BINGO. W czasie zabawy w Holandię poznaliśmy jej symbol czyli tulipany oraz sławnego malarza Vincenta van Gogha specjalizującego się w malowaniu słoneczników i na ich podstawie bawiliśmy się w zabawę orientacyjno-porządkową. Następnie podczas wspólnej zabawy dzieci zagrały w grę planszowa xxl „wyspy” stworzoną za pomocą kół hula hop. Na koniec, podczas zabawy słuchowej dzieci próbowały odgadnąć z jakiego zakątka świata pochodzi słyszany dźwięk. Na pamiątkę dzieci dostały bilety lotnicze, na odwrocie których rysowali flagi państw, do których docierali.

Gwoździem programu, na który wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem była tradycyjna Meksykańska PINIATA wypełniona smakołykami. Jako pierwsi mogli próbować ją rozbić rekordziści Guinnessowi, a następnie każdy chętny mógł spróbować swoich sił. Po rozbiciu piniaty każdy częstował się słodkościami, które się znajdowały w jej wnętrzu.

ZAJĘCIA SOCJOTERAPEUTYCZNE LUTY 2022

Odkrywamy krainę przyjaźni; próba zobrazowania swoich marzeń w prezentacji Power Point lub praca plastyczna - wyklejanka.

Masz bliskiego kolegę lub koleżankę. Spędzacie razem dużo czasu i lubicie swoje towarzystwo. Być może zastanawiasz się, czy to już jest przyjaźń. Może też zastanawiasz się, czy kolega lub koleżanka uważa cię za przyjaciela?

CZYM JEST PRZYJAŹŃ?

Dla każdego człowieka przyjaźń oznacza coś innego. Czasem przyjacielem nazywamy kogoś z kim spędzamy dużo czasu i dzielimy podobne zainteresowania. Przyjacielem może być też ktoś, z kim dobrze się rozumiemy i pomagamy sobie w trudnych chwilach. Przyjaciele mogą być do nas bardzo podobni lub zupełnie inni. Zazwyczaj jednak przyjaciel to osoba z która lubimy spędzać czas, ktoś komu ufamy i komu – jak czujemy możemy powierzyć nasze sekrety. Ktoś kogo chcemy wysłuchać i komu chcemy pomóc gdy nas potrzebuje.

To naturalne, że kiedy kogoś lubimy, zastanawiamy się czy ta osoba też nas lubi i traktuje w podobny sposób. Trudno określić czym dokładnie jest ,,prawdziwa przyjaźń’’. Można mówić o niej wtedy, kiedy przekonaliśmy się, że możemy polegać na sobie w trudnych chwilach. Czasem mówiąc o ,,prawdziwej przyjaźni’’, mamy na myśli przyjaźń, która trwa od dłuższego czasu.

Możemy jednak powiedzie, że przyjaźń jest trwałą relacją, opartą na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu lojalności wobec siebie. Przyjaciele znają się dobrze, rozumieją się, wspierają, pomagają sobie, są wobec sobie szczerzy, potrafią się nawzajem skrytykować, ale i pocieszyć, podnieść na duchu. Przyjaźń nie ma określonego początku ani końca, nie jest powiedziane ile czasu może trwać znajomość, aby można ja było nazwać przyjaźnią. Powinna być uczuciem szczerym, prawdziwym i dającym radość obu stronom.

A oto kilka cytatów o przyjaźni:

,,Przyjaciel to osoba z którą mogę być szczery. Przed nim mogę głośno myśleć’’.

,,Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni’’.

,,Kiedy krzyczysz wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz słyszy cię twój najlepszy przyjaciel’’.

,,Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie’’.

,,Przyjaciele mogą sobie pomagać. Prawdziwy przyjaciel jednak to ktoś przed kim możesz być całkowicie wolnym, być sobą. Na tym właśnie polega prawdziwa miłość – pozwolić komuś być tym kim naprawdę jest’’.

,,Przyjaciele mają wspólne marzenia i takie same cele w życiu’’.

 

03.01.2022

Każdy z nas potrzebuje przyjaciela.

 

13.05.2021

W krainie komunikacji. Jak mówić, by nas słuchano?

 

04.05.2021

W krainie komunikacji – sposoby komunikowania się.

 

26.04.2021

W krainie emocji - Domek emocji

 

21.04.2021

"W krainie emocji- PUDEŁECZKO"

 

14.04.2021

Rozpoznawanie emocji i uczuć

 

07.04.2021

"W krainie emocji- zgaduj zgadula"

 

24.03.2021r.

W krainie wdzięczności.

 

31.03.2021r.

W krainie wdzięczności- WDZIĘCZNOŚĆ

ZAJECIA PROFILAKTYCZNE LUTY 2022

DZIESIEĆ ZASAD BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

  1. NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH OSOBOWYCH, TAKICH JAK ADRES, NUMER TELEFONU, NUMER KĄTA itp.
  2. PAMIĘTAJ, ŻE NIE KAŻDY JEST KIMŚ ZA KOGO SIĘ PODAJE.
  3. NIE PODAWAJ NIKOMU HASŁA DO TWOJEGO KĄTA NA STRONIE, NA KTÓREJ JESTEŚ ZALOGOWANY.
  4. KORZYSTAJ Z OPROGRAMOWANIA ANTYWIRUSOWEGO.
  5. NIE UMAWIAJ SIĘ NA SPOTKANIA Z NIEZNAJOMYMI, KTÓRYCH POZNAŁEŚ PRZEZ INTERNET
  6. STWARZAJ TRUDNE DO ODGADNIĘCIA HASŁA DOSTĘPU – KOMBINACJE MINIMUM DWUNASTU CYFR, WIELKICH I MAŁYCH LITER ORAZ ZNAKÓW INTERPUNKCYJNYCH
  7. NIE KLIKAJ NA NIEZNANE ZAŁĄCZNIKI I LINKI.
  8. NIE WYSYŁAJ NIEZNAJOMYM SWOICH ZDJĘĆ I NIE UDZIELAJ IM ZBYT WIELU INFORMACJI NA SWÓJ TEMAT.
  9. DO KAŻDEGO KĄTA STOSUJ INNE HASŁO DOSTĘPU.
  10. ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ PRZY POBIERANIU PLIKÓW Z INTERNETU.

 

NIEZNAJOMI – nigdy nie wiesz jakie maja zamiary i mogą chcieć cię skrzywdzić.

UPUBLICZNIENIE swoich danych osobowych, zdjęć i innych informacji może się dla ciebie źle skończyć, nigdy nie wiesz w jaki sposób, ktoś je wykorzysta.

WIRUSY – mogą być przyczyną wielkich szkód, gdy nierozważnie korzystasz z Internetu i nie przestrzegasz zasad bezpieczeństwa.

HAKERZY – wykorzystują naiwność innych użytkowników sieci, aby ich okraść, wymyśl dobre hasło, by uchronić się przed ich atakami.                   

OPINIE O SPRZEDAJĄCYM – przed zakupem jakiegokolwiek przedmiotu za pośrednictwem platformy handlowej, sprawdź, jakie są opinie innych użytkowników o danym sprzedającym, pomoże ci to uniknąć oszustwa.

 

07.01.2022

Przypominajka norm i zasad obowiązujących w ognisku.

 

11.05.2021

Jak kochać i być kochanym?

 

07.05.2021

Czym jest miłość?

 

30.04.2021

Na czym polega sztuka przyjaźni?

 

23.04.2021

Jak być szczęśliwym?

 

16.04.2021r.

Jak cieszyć się życiem?
Nasze myślenie ma ogromny wpływ na to jak postrzegamy świat oraz na to co dzieje
się w naszym życiu. Dzisiaj porozmawiamy o nastawieniu do życia – optymistyczne i
pesymistyczne.
Optymiści pozytywnie patrzą w przyszłość, wierzą we własne możliwości i potrafią
cieszyć się z sukcesów innych. Natomiast pesymiści to osoby, które mają negatywny
stosunek do świata, a ich życiu towarzyszy nieustanny lęk, który związany jest z
tworzeniem czarnych scenariuszy na temat przyszłych zdarzeń. Polecam obejrzenie
krótkiego filmu, który pokaże Wam kontrast tych postaw.

 

 

 

09.04.2021

Co w życiu ma sens?

 

26.03.2021r.

Posiadanie czy dawanie

 

31.03.2021r.

Moja Rodzina

SZYBKI KONTAKT

Ognisko Wychowawcze

ul. Kościuszki 36,
25-316 Kielce

tel. 505013571