Kochane Dzieci

Każdego dnia w Ognisku działają trzy kluby zainteresowań, a w nich: muzyka, plastyka, taniec, sport, śpiew. Jest też jak zawsze klub chrześcijanina, a w nim Księga Ksiąg - 2 sezon.

Możecie do nas dołączyć online. Wybierzcie aktywność i skontaktujcie się z nami, połączymy się przez naszego teamsa lub zoom.

8.00 - 9.30 gra na dzwonkach i gitarze  lub spotkanie z rówieśnikami

10.00 -11.00  film z serii Księga ksiąg - nowe odcinki   lub  plastyka z p. Sylwią

11.00 - 12.00  Szansa na sukces - prowadzi p. Martyna, możecie śpiewać lub być w jury i głosować na zaprezentowane występy

12.15 - 13.00 Taniec - prowadzi p. Krzysztof ze Szkoły Tańca KTT      lub  warsztaty robienia prostych instrumentów i muzykowania (w II tygodniu robimy bałwanka ze skarpetki)

14.00 - 15.00 zajęcia programowe z p. Sylwią  lub teatrzyk kukiełkowy

15.00 - 16.00  klub gier planszowych

 

A oto galeria zdjęć z ferii, zobaczcie może coś Was zachęci do kontaktu z nami:     Galeria zdjęć z ferii 2021

I kilka słów od wychowawców:

p. Martyna - W dzisiejszym dniu rozpoczęliśmy ferie. Dzieci z grupy III wkroczyły w Nowy Rok śpiewająco, dzięki konkursowi piosenki Szansa na sukces. W jury, razem ze mną, zasiedli Adaś i Ksawery, który połączył się z nami, dzięki aplikacji Microsoft Teams. Zwycięzcą Szansy na sukces okazali się… wszyscy 😊 Po emocjonującej bitwie na głosy, nadszedł czas na taneczny trening. Wspólnie zatańczyliśmy Chicken Dance - bardzo ciekawą choreografię, której możecie nauczyć się w domu (link znajduje się poniżej). 

p. Sylwia - W grupie 2 odbywał się "dzień plastyki". W pierwszej kolejności udaliśmy się do ogniskowej sali kinowej, gdzie uczestnicy zostali wprowadzeni w temat dnia poprzez obejrzenie filmu z serii "Dlaczego? Po co? Jak?" i dowiedzieli się dlaczego każdy płatek śniegu ma niepowtarzalny kształt, po co choince igły, oraz jak powstają bombki. Następnie obejrzeli piękne bombki z fabryki bombek w Złotoryi, skąd zaczerpnęli inspiracje do wykonania własnych bombek na styropianowej kulce.
Podczas zajęć powstały piękne, kolorowe bombki. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i olbrzymią cierpliwością. Swoje prace zabrali ze sobą do domu, aby udekorować nimi własne choinki. Po południu odbyły się zajęcia programowe, podczas których dowiedzieliśmy się jak w innych krajach wita się Nowy Rok oraz wspólnie pobawiliśmy się balonami.

s. Dominika - U nas było głośno i wesoło, graliśmy wszystkim czym się da. Najpierw uczyliśmy się zagrać kilka utworów na dzwonkach. Potem obejrzeliśmy 2 odcinki Księgi ksiąg i dyskutowaliśmy o postawach prezentowanych przez bohaterów. P. Michał poprowadził dla nas rozgrywki sportowe (tenis stołowy, bilard, piłkarzyki i kręgle). Przed obiadem zasiedliśmy do warsztatów robienia instrumentów - dziś grzechotka z talerzyków papierowych. I oczywiście wypróbowaliśmy ją w zabawie pt. Poznaj mój rytm oraz wspólnym muzykowaniu. A po obiedzie bawiliśmy się w orkiestrę. Zaczęliśmy łagodnie, podobnie jak dzieci na tym filmiku: PADA ŚNIEG - instrumentacja piosenki . Ale potem rozkręciliśmy się przy utworze: Piosenka Piraci z Karaibów . Było też klasycznie: Johann Strauss II - The Blue Danube Waltz.
Po tym szaleństwie muzycznym udało się nam też wyjść na chwilę na plac zabaw.

SZYBKI KONTAKT

Ognisko Wychowawcze

ul. Kościuszki 36,
25-316 Kielce

tel. 41 34-423-38