12.04.2021 Zajęcia komputerowe - Kodowanie

Zapraszam Was do zabawy z kodowaniem. Waszym zadaniem będzie zaprowadzić robota do poprawnego wyniku działania, które trzyma w swoich robocich dłoniach. Przesuwajcie kolorowe strzałki w puste pola aby wyznaczyć mu poprawną trasę. Ale UWAGA! Nie natknijcie się na minę!

 

 

 30.03.2021. Wielkanocne memory

 

 

02.12.2020
Zapraszam na nowy quiz "Jaka to melodia" połączony z karaoke z zimowymi piosenkami.

 

19.11.2020r.
Sprawdź jak dobrze znasz piosenki z bajek!
Teleturniej "Jaka to melodia" stworzony specjalnie dla dzieci z Ogniska!
 

 

Rusz głową! Ćwiczenia na pobudzenie szarych komórek!

 

 

 

 

Kochane Dzieci, oto kilka pomysłów na zabawę:

Rybki z makaronu
Zabawa polega na łowieniu słomką rybek – makaronu. Do tej zabawy można użyć kilku rodzajów makaronu (rurki, penne), ważne, aby można je było przewlec. Powodzenia!

 

Wyścigi gąsienic
Z kolorowego papieru należy zrobić harmonijkową gąsienicę (instrukcja w filmie poniżej). Następnie za pomocą słomki należy przedmuchać gąsienicę np. z początku na koniec stołu lub po podłodze.


Zabawa w skojarzenia
Zacznij zabawę mówiąc dowolne słowo, np. „słońce”. Następna osoba mówi słowo kojarzące się z tym, co powiedziałaś, np. „gorąco”. Potem ty szukasz skojarzenia do „gorąco”, np. „lato”. I tak na zmianę.

Poszukiwanie skarbów
Na dworze (lub w domu) w różnych miejscach (drzewa, krzaki, kamienie) schowaj jakiś przedmiot – coś słodkiego albo drobny prezent. Powiedz: „Idź do przodu, stań, idź w stronę ławki, omiń ją, szukaj na dole....”. Innym poleceniem może być podanie liczby kroków, jakie dziecko ma przejść.


Odrysowywanie cieni  

 Ustaw na kartce, swoje ulubione zabawki, następnie odrysowuje ich cienie (przy pomocy światła słonecznego bądź lampki).


Deszczowa chmura
Zabawa plastyczna, do której wystarczy odrobina waty, kolorowej bibuły, woda i spryskiwacz.
Na dużej kartce przyklejonej w pionie do okna przyklejamy w górnej części różne kawałki bibuły w odcieniach niebieskiego. Gdy powstanie chmura oklejamy ją watą. Teraz można zacząć wytwarzanie deszczu. Za pomocą spryskiwacza z wodą dziecko namacza chmurę obserwując już po chwili spływające smugi deszczu. Doskonale zobaczycie każdy etap naszej zabawy na filmie poniżej. Niebieska bibuła barwi wodę i sprawia, że z chmury spływają piękne strugi deszczu. Przebijające przez szybę światło dodatkowo wzmacnia efekty wizualne.

Czerwony, zielony, niebieski          
Na hasło wypowiedziane przez wyznaczoną osobę, dziecko wykonuje konkretne gesty:
czerwony – staje na jednej nodze,
zielony – kuca,
niebieski – przybija piątkę najbliżej stojącej osobie z rodziny.
Żeby utrudnić zabawę, można ustalić, że hasła wypowiadamy dopiero wtedy, kiedy zauważy się coś zielonego, niebieskiego lub czerwonego. 


Zabawa symetryczna
Należy wyszukać przedmioty i zabawki ale takie, które mają swoje identyczne odpowiedniki. Na środku kartki lub stołu wyznaczamy za pomocą taśmy lub sznurka granicę. Po jednej stronie układamy przedmioty. Dziecko musi je poukładać po drugiej stronie w identyczny sposób.


 
Arka Noego
Zabawa polega na tym, że tak jak Noe możemy zabrać do Arki tylko po jednej parze z każdego gatunku zwierząt i każdy po kolei wymienia jedną parę. Jeśli ktoś powtórzy zwierzę, które zostało już wcześniej wymienione to przegrywa.

Pomnik
Dziecko chodzi po pokoju, na hasło „Pomnik” zastyga bez ruchu. Wygrywa ten, kto najdłużej zostanie bez ruchu. 

Ministerstwo dziwnych kroków
Najlepiej żeby dzieci było więcej niż jedno. Każde po kolei pokazuje jakiś śmieszny krok, reszta musi go naśladować, a wy siedząc wygodnie oceniacie, które dziecko zrobiło to najlepiej.

Poławianie fasoli
To bardzo ciekawa propozycja na zabawę logopedyczną, a także pomysł na wspólny czas dla rodzeństwa. Potrzebne będą: szklanka, słomka i fasola. Dziecko za pomocą słomki ma za zadanie wyłowić fasole i przenieść ją poza szklankę.


               

SZYBKI KONTAKT

Ognisko Wychowawcze

ul. Kościuszki 36,
25-316 Kielce

tel. 41 34-423-38