28.04.2021
Od dziś w naszym Ognisku realizujemy program Kreatywnej Gimnastyki – Roar Adventure – Edycja Wiosenna. Zajęcia odbywają się w środę z ciocią Martyną.
To 12-tygodniowy program, w trakcie którego dzieci co tydzień przeżywają nową, gimnastyczną przygodę, razem z Lwem Lolkiem.
Zajęcia prowadzone są w formie opowiadania ruchowo – rozciągającego, ubranego w barwną muzykę, efekty dźwiękowe, a także karty z pozycjami rozciągającymi głównego bohatera – Lwa.
Kreatywna gimnastyka ma za zadanie zaktywizować dzieci do ruchu, zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia i pobudzić kreatywność do tworzenia własnych rozwiązań.
Poniżej znajduje się odcinek z cyku Roar Adventure – Lew Lolek zostaje w domu.
Ćwiczcie razem z nami!
 
 
22.04.2021
QUIZ OGNISKOWY!!!

Informujemy, że ogłoszony dla wszystkich chętnych QUIZ OGNISKOWY trwający od 22 marca do 16 kwietnia przez platformę Microsoft Teams został już zakończony i rozstrzygnięty.

Najwytrwalsi i najbardziej aktywni okrzyknięci zostali mianem Zwycięzcy i otrzymali nagrodę w postaci poduszeczki Emotikona. Dla wszystkich uczestników naszego konkursu przygotowane zostały atrakcyjne upominki: lizak i mini zestawik kredkowy.        

Dziękujemy serdecznie za udział i gratulujemy Laureatom!

 
Na platformie MS Teams w dni robocze od 22 marca do 16 kwietnia wysyłamy do Was pytanie, na które należy odpowiedzieć tego samego dnia!
Dla zdobywców największej liczby punktów przewidziane są upominki.
Zachęcamy do udziału!!!
 
 
03.12.2020
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością
 
Dzięki poniższemu filmowi poznacie zasady odpowiedniego zachowania wobec osób z niepełnosprawnością.
 
 
 
 
21.11.2020r. 
Dzień życzliwości i pozdrowień
Serdeczne pozdrowienia od uczestników zajęć stacjonarnych i zdalnych dla wszystkich przyjaciół z Ogniska, rodziców, wychowawców, pracowników, wolontariuszy i wszystkich osób związanych z Ogniskiem!

 

 

21.11.2020

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, obchodzony jest co roku 21 listopada, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Zapraszam do obejrzenia filmiku, który pokaże nam jak łatwo jest być życzliwym dla drugiej osoby i jak dobro zawsze powraca!

 

 

 

 

 

Krótka lekcja patriotyzmu

 

 

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


1 sierpnia to szczególna data. To właśnie dziś przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Kochani, o godzinie 17:00 usłyszycie wycie syreny, to właśnie na pamiątkę tego wydarzenia. Pamiętajmy! Pozdrawiam, ciocia Martyna.W ramach półkolonii, które cały czas trwają w naszym Ognisku, dziewczynki z grupy II ułożyły wiersz o wychowawcach (z delikatną pomocą wychowawcy  ). Poniżej przedstawiamy Wam nasze dzieło.  Pozdrawiam Was serdecznie i widzimy się, mam nadzieję, we wrześniu w komplecie. Ciocia Martyna

Wiersz o wychowawcach Ogniska

Siostra Dominika, koziołeczki z nami fika.
Jest naszym Aniołem Stróżem,
Potrafi przegonić burze!
Na zajęciach nas katechizuje,
Wspaniale atrakcje organizuje.

Ciocia Sylwia kochana,
Jest z nami od rana.
U niej zawsze na plastyce
Malujemy sobie lice.
Utalentowana plastycznie,
Sprawia, że wszystko jest magicznie.

Ciocia Kasia jest z nami do końca,
Wychodzi z pracy po zachodzie słońca.
Aerobik z nią jest super,
Potem chętniej jemy zupę.

Ciocia Martyna
To super dziewczyna.
Lubi śpiewać piosenki,
Zajęcia z nią to nie męki

A wujek Michał sportowiec,
Przegonilby nawet 100 owiec.
Kiedy mecz z nim gramy,
Wciąż się tylko uśmiechamy.

My, dziewczyny z Ogniska,
Od których humor tryska,
Będziemy juz grzeczne
A kary nie będą konieczne  

Chłopcy z klocków budują,
Na podchodach zagadki znajdują.
A zajęcia muzyczne i taneczne,
Są dla nas mega bajeczne.

I mimo, że rok szkolny z pandemią,
Nie skończyliśmy akademią,
To wspaniale jest wrócić do Ogniska
W końcu zobaczyć się z bliska.
Wszystkie obostrzenia zniesiemy,
Bo już tutaj razem będziemy  

 

Wakacyjna podróż z Małym Księciem cz. 2

 

Wakacyjna podróż z Małym Księciem

Zapraszam Was na magiczną podróż. Razem z Małym Księciem przeżyjemy wspaniałe przygody. Zaczynajmy :)

 

23 Czerwca - Dzień Ojca

W tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy życzyć wszystkim Ogniskowym tatusiom samych dobroci :) Uśmiechu na każdy dzień, pogody ducha i cierpliwości do kochanych urwisów :)

 

Nadeszło lato!

Quiz "Bezpieczne Wakacje"

Jeżeli uważnie obejrzeliście filmiki o bezpieczeństwie, to z łatwością poradzicie sobie z quizem :) życzę powodzenia, ciocia Martyna

 

Nadeszło lato!

Już niedługo wakacje :) Wiem, że wielu z Was wybiera się na odpoczynek w piękne miejsca Polski. Pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie. Obejrzyjcie uważnie, pozdrawiam ciocia Martyna.

Bezpieczne Wakacje w górach

 

 Bezpieczne Wakacje nad wodą

 

 

Polska – Moja Ojczyzna

Już niedługo zbliżają się wakacje. Jeżeli nie macie żadnych planów albo nie wiecie, gdzie moglibyście pojechać, zapraszam Was na wirtualną wycieczkę po miastach Polski 😊 przesyłam Wam mocne uściski, ciocia Martyn.

 

Zwierzęta na łące.

Jak poradziliście sobie z kodowaniem? Mam nadzieję, że Wam się udało :) Nawiązując do tematyki zwierząt przedstawiam Wam ciekawostki związane ze zwierzętami mieszkającymi na łące. Czy wiedzieliście, że kolorowe skrzydła motyla są jego kamuflażem? Obejrzyjcie uważnie, pozdrawiam ciocia Martyna

 

Kodowanie dla dzieci – rysowanie po strzałkach

Czy lubicie zagadki? A wiecie, co to kodowanie? Jeżeli nie, to serdecznie polecam. Ciekawa jestem, komu z Was się uda :) Pochwalcie się swoimi pracami, pozdrawiam Ciocia Martyna

Plik do pobrania tutaj.

 

Wianki z kartonu

Słońce i kwiaty. To znak, że już powoli zbliża się lato. Dzisiaj proponuję zrobić wianek z polnych kwiatów lub wianek z kartonu. W filmiku macie dokładną instrukcję. Powodzenia 😊

 

 

Dzień Dziecka 1 Czerwca

Życzenia z okazji Dnia Dziecka


Z okazji dzisiejszego święta, w imieniu wszystkich wychowawców Ogniska, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia :) A już wkrótce wyniki naszego konkursu! Pozdrawiam serdecznie, Ciocia Martyna

 

 

26 Maja – Dzień Matki

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Ogniskowym Mamom: uśmiechu na twarzy, pogody ducha, pomyślności i radości :)

A Wam, kochane dzieci, przedstawiamy pomysły na prezent z tej okazji. Pozdrawiamy i czekamy na Was!

 

18 Maja Międzynarodowy Dzień Muzeów

W dzisiejszym dniu obchodzimy Święto Muzeum. Z tej okazji zabierzemy Was na wirtualną wycieczkę do Warszawy. Zapraszamy!

 

O muzyce słów kilka

Czy umiecie grać na jakimś instrumencie? A czy interesujecie się muzyką?
Zapraszam do obejrzenia krótkiej lekcji dotyczącej instrumentów muzycznych. Może dowiecie się czegoś nowego :)

 

9 Maja – Dzień Europy

Bajka o Unii  Europejskiej


Dziś obchodzimy Święto Unii Europejskiej, dlatego przedstawiamy Wam jej historie z przymróżeniem oka. To bajka dla dużych i małych. Przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia, ciocia Martyna :)

 

4 Maja – Dzień Strażaka

W tym wyjątkowym dniu zachęcam do zapoznania się z historią św. Floriana – patrona wszystkich strażaków. Pamiętajcie także o numerze alarmowym do straży pożarnej -  998 lub 112.  Pozdrawiam, ciocia Martyna.

 

 

Historia Polski

W związku z nadchodzącymi świętami 1 – 3 Maja, zachęcam do zapoznania się z historią naszej Ojczyzny. Zobaczcie, od czego wszystko się zaczęło. Rozpoznajecie prezentowane w poniższej animacji wydarzenia?     Posłuchajcie też legendy, którą czytam dla Was.

  Legenda o Lechu, Czechu i Rusie

 

23 kwietnia Światowy Dzień Książki

Kochane dzieci z okazji Światowego Dnia Książki chciałabym zachęcić was do rozwiązania kilku zagadek związanych z literaturą dziecięcą a więc do odgadnięcia bardzo prostych postaci książkowych, które na pewno znacie.
Zachęcam też do  zrobienia plakatu związanego z obchodem Światowego Dnia Książki i przesłania zdjęcia plakatu do nas. Pozdrawiam, ciocia Kasia.

Zagadki o bajkach:  Chociaż kłopoty z wilkiem miała, wyszła z opresji zdrowa i cała...

 

22 kwietnia Dzień Ziemi

Zapraszam do utrwalenia sobie informacji o segregacji śmieci. Pamiętajcie, dbajcie o środowisko. Pozdrawiam, ciocia Martyna.
Quiz na Dzień Ziemi                                                                      Gra ekologia – ćwiczymy pamięć

                                          

 

Krzyżówka ekologiczna

 
 

WIRTUALNY SPACER
Zapraszam Was na 6 minutowy spacer, nagrywany 7.04.2020r.

 

 

EKSPERYMENTY

Jeżeli macie ochotę i czas, to zachęcamy do wykonania kilku eksperymentów.
Produkty zwykle można znaleźć w każdym polskim domu :)
Potrzebujecie: sody oczyszczonej, octu i barwnika spożywczego (albo barwnika do jajek, przy okazji Świąt).

Musujący wulkan
Jak wykonać?          
Do szklanki wlewamy 2 łyżki wody, wsypujemy łyżkę sody oczyszczonej i barwnik. Szklankę ustawiamy na dużym talerzu (w większej odległości od ściany:) Talerz możemy ustawić na podstawkę, żeby nic się nie pobrudziło. Kiedy już wszystko mamy przygotowane, energicznie wlewamy szklanką 2 łyżki octu. Nasz wulkan wylał :)  

Musujący wulkan